- Úvod
- SERVIS a SLUŽBY
- Bezpečnostní kamery INSTALACE
Objednat instalaci kamerového systému "na klíč" s poradenstvím >>
Moderní bezpečnostní kamerové systémy dneška jsou založené na digitální technologii. Obraz je zpracován přímo v kameře a v digitální formě přenášen k uživateli nebo na záznamové zařízení. Nejlepší bezpečnostní IP kamery mají rozlišení až 12 Mpix, což je podstatně více než jiné technologie bezpečnostních kamer.
IP kamery můžeme připojit bezdrátově pomocí WiFi. Bezdrátové připojení využíváme pro připojení kamer, kde je obtížné instalovat kabeláž nebo pro překonání prostoru mezi budovami a podobně.
Máme zkušenosti s montáží jak malých IP kamerových systémů, tak rozsáhlých instalací, rádi Vám doporučíme vhodné kamery pro kvalitní a spolehlivý IP kamerový systém.
Vlastnosti IP kamer
- maximální rozlišení 12 Mpix
- vysoká snímkovací frekvence
- videoanalýza přímo v kameře
- bezdrátové připojení přes WiFi
- možnost kombinace s AHD kamerami
Díky vysokému rozlišení IP kamer uvidíte hodně detailů a pokrytá plocha jedinou kamerou je velká.
Ukázka práce kamery WANSCAM v noci:
Bez přisvitu:
S přísvitem:
Co potřebujete vědět před výběrem kamerového systému
- Co potřebuji vědět před výběrem kamerového systému?
- Nejprve je vhodné si ujasnit, co od kamerového systému očekáváte. V případě rodinného domku se nejspíše jedná o ochranu před nežádoucí návštěvou, tedy především o dohled nad zahradou a oplocením. V případě zabezpečení komerčních objektů přichází do úvahy i kontrola vnitřní části objektu, např. dohled nad výrobou, prodejem či pohybem osob.
Půdorys s označením problematických míst - nejlepší variantou je vždy nakreslit si jednoduchý půdorys pozemku s objektem či interiérem a vyznačit místa, která budete potřebovat mít pod dohledem. Pokud to bude možné, udělejte si z tohoto nákresu několik kopií. Pokud nemáte k dispozici stavební plány pozemku, může být dobrým základem pro náčrtek satelitní nebo letecká fotografie. Tu můžete získat na veřejných mapových serverech na internetu – maps.google.com nebo mapy.cz. Nákres půdorysů s označením. problematických míst vidíte na následujících obrázcích.
Obrázek 1 - rodinný dům s pozemkem
Návrh umístění kamer
Kamery se zakreslují formou trojúhelníku, označujícího úhel jejich záběru. Již v tuto chvíli je dobré vědět, že běžná kamera má úhel záběru v rozsahu cca 20-90°, a že tedy žádný z trojúhelníků nebude mít úhel větší. Jak celý uvedený nákres může vypadat, ukazují následující obrázky.
Obrázek 2 - Zakreslené bezpečnostní kamery v rodinném domě
Pro umístění kamer volte taková místa, kde je lze snadno namontovat. Ideální jsou střešní trámy, podbití střechy či přímo zdi objektu. Kamery se instalují do takové výšky, aby je nebylo možno odmontovat či poškodit bez použití pomůcek. Zpravidla se jedná o výšku 2.5 – 3.5 metru.
Pokud si nejste svým návrhem jisti, doporučujeme kontaktovat naši technickou podporu na info@luckycomp.cz či telefonu 776 188 886. Po dohodě nám zašlete připravený zákres s označením problematických míst, doplněný například fotografií objektu. Naši technici vám návrh zpracují.
Analogový nebo IP kamerový systém?
Z předchozího odstavce máte již připravený návrh s umístěním jednotlivých kamer. Pokud jste se rozhodli nevyužít služeb naší technické podpory a vybrat si kompletní kamerový systém vlastními silami, pomůže Vám tento odstavec v zásadním rozhodnutí o typu kamery.
Zvolit systém na starším analogovém standardu s jednodušší konfigurací, nebo zvolit kamerový systém typu IP, využívající spojení kamer a nahrávacího zařízení přes počítačovou síť? Podíváme se na tuto volbu z několika hledisek, která vám jistě pomohou při Vašem výběru:Oba systémy umožnují spojení přes televizi, počítač či telefon
IP kamery mají výrazně kvalitnější obraz – lépe rozeznáte detaily
Úhly záběru mohou být u obou typů stejné
IP systém může stejný prostor ochránit při menším počtu kamer
Analogový systém má jednodušší nastavení systému
Analogový systém je stále ještě levnější
Záznamy z analogových kamer potřebují méně místa na pevném disku rekordéru
Volíte-li profesionální instalaci, bude pro vás pravděpodobně výhodnější vybrat si IP kamerový systém pro větší uživatelské pohodlí a kvalitu obrazu.Pohled z hlediska uživatele
Jak budete kamerový systém využívat?
Spousta zákazníků si myslí, že použití analogového kamerového systému neumožňuje využívání moderních přístupů k obrazu z kamer, jako je přístup z mobilního telefonu či přes internet pomocí počítače. Není to pravda, neboť posledních několik let nabízí tyto funkce i veškerá nahrávací zařízení – rekordéry – používané v analogových systémech. Rozdělení na IP a analogové systémy označuje skutečně pouze typ spojení mezi kamerami a samotným rekordérem. Analogové systémy nabízí také nižší cenu, i když tento rozdíl se stále více stírá. U analogových systémů je také jednodušší výměna kamery při její případné poruše, protože veškerá nastavení se provádí pouze na straně rekordéru.
IP kamerové systémy naproti tomu nabízí výrazně vyšší rozlišení kvality obrazu až do plného HDTV. Díky tomu je v některých případech možné použít pouze jednu kameru v místě, kde by analogový systém vyžadoval kamery dvě. Díky výrazně vyššímu množství obrazových informací je u IP HDTV systému možné rozeznat případného narušitele střeženého prostoru na znatelně vyšší vzdálenost.
Rozdíl v kvalitě obrazu je přibližně takový, jako rozdíl mezi běžnou a moderní HDTV televizí při vysílání s vysokým rozlišením. Nevýhodou takto kvalitního záznamu je samozřejmě vyšší náročnost na množství uložených dat, a tedy velikost instalovaného pevného disku v rekordéru.
Pohled z hlediska instalace
Kabeláž - Analogové systémy využívají hvězdicové instalace kabeláže. To znamená, že od každé kamery k rekordéru vede vždy jeden kabel pro přenos videosignálu. Dále je třeba každé kameře zajistit napájení 12V. Toto napájení je možné vést společně s videosignálem pomocí speciálních kabelů a redukcí (více se dozvíte v sekci Analogové systémy). Také je možné použít samostatný napájecí zdroj (napojení na 230V) pro každou kameru samostatně. To však vyžaduje volnou elektrickou zásuvku 230V v blízkost místa instalace kamery. Všeobecně se toto řešení příliš nedoporučuje, protože znemožňuje případnou instalaci záložního centrálního napájení pro celý kamerový systém pro případ odpojení proudu např. narušitelem.
Nastavení - analogového kamerového systému spočívá v podstatě pouze v nastavení samotného rekordéru, a v porovnání s nastavením IP systému je výrazně jednodušší. Většina systémů dokonce funguje okamžitě po zapojení do zásuvky. Pokud zákazník vyžaduje pouze běžný záznam obrazu do časové smyčky, nemusí žádné parametry rekordéru měnit.
IP systémy využívají spojení pomocí počítačové sítě mezi jednotlivými kamerami a rekordérem. To znamená, že kamkoliv do nově zřízené nebo již instalované počítačové sítě lze připojit kameru a stejně tak i rekordér. Není tedy vždy nutné instalovat nový kabel od každé kamery přímo k rekordéru, protože se využívá již existující infrastruktura počítačové sítě. V takovém případě je však vždy třeba brát v úvahu skutečnost, že každá IP HDTV kamera trvale přenáší na rekordér velké množství dat a touto zátěží se může snížit celková prostupnost počítačové sítě. Samozřejmě, kromě instalace nové kabeláže existují i jiná, sofistikovanější řešení tohoto problému, jako jsou virtuální sítě či prioritizace paketů. Tyto speciální techniky již překračují rámec tohoto článku.
Napájení - Z hlediska napájení je situace podobná jako u kamerových systémů analogových. Každou kameru je možné napájet samostatně napájecím zdrojem v místě instalace, nebo pomocí redukcí vzdáleně po kabelu. V nabídce IP kamer najdete však také typy, které již pro napájení po datovém kabelu nevyžadují na straně kamer žádné speciální příslušenství. Tyto kamery se označují jako PoE (Power over Ethernet) kamery.
Konfigurace - Konfigurace IP kamerového systému je v porovnání s analogovou variantou složitější. Je třeba nastavit nejen rekordér, ale i každou kameru samostatně, aby se správně identifikovala v síti a rekordér ji byl schopen nalézt. Pokud nemáte alespoň základní znalosti v oblasti počítačových sítí, bude pro vás konfigurace IP systému pravděpodobně velkým problémem. Naše technická podpora vám samozřejmě může poradit s parametrem, který Vám není jasný, případně provést vzdálenou konfiguraci systému (placená služba). Přesto v případě, že si zvolíte IP kamerový systém, doporučujeme znovu zvážit možnost kompletní instalace na klíč.
Pokud se rozhodnete pro IP kamerový systém, věnujte prosím pozornost článku „Kompatibilita“. Ne každá IP kamera je totiž schopna pracovat s každým nahrávacím zařízením a je třeba komponenty pečlivě vybrat.Chci IP kamerový systém
Kompatibilita
IP kamerové systémy využívají spojení pomocí počítačové sítě mezi kamerou a rekordérem. Tato komunikace probíhá na základě daných pravidel, nazývaných komunikační protokol. Na trhu existuje několik verzí komunikačních protokolů. Aby kamera s rekordérem správně spolupracovala, musí využívat stejnou verzi tohoto protokolu. Proto bohužel ne každá kamera spolupracuje s každým rekordérem. Abyste se vyhnuli tomuto problému, doporučujeme využít některou z našich instalačních sad, které vždy obsahují vzájemně kompatibilní zařízení. Kromě sad pevně definovaných naleznete v nabídce i sady volitelné. Ve volitelných sadách je výběr z několika rekordérů a mnoha kamer, nicméně všechna zařízení v dané sestavě jsou navzájem kompatibilní, a máte tedy jistotu, že budou navzájem správně komunikovat.
IP Kamery jsou nejdůležitějším komponentem kamerového systému, proto je třeba věnovat jejich výběru dostatečnou pozornost. Při výběru jejich umístění dbejte vždy na co nejlepší pokrytí střeženého prostoru a berte v úvahu, že případný narušitel (tedy zloděj) má o kamerových systémech zpravidla dost jasnou představu. J
Jak dobře půjde na záznamu pachatele identifikovat, určuje několik základních parametrů kamery. Dva nejdůležitější jsou určitě rozlišení a úhel záběru.
Typy rozlišení:
Levnější 720P kamery, nabízející rozlišení 1280x720 obrazových bodů.
Dražší FullHD 1080P kamery, tedy 1920x1080 obrazových bodů, při stejném úhlu záběru zachytí výrazně vyšší úroveň detailů.Úhel záběru kamery / ohnisková vzdálenost:
Fixní - pevně daný úhel záběru
- Široký záběr 80° s ohniskovou vzdáleností 2,8mm – vhodné pro krátkou vzdálenost a dlouhý/široký úsek (parkoviště, plot)
- Úzký úhel záběru 45° s ohniskovou vzdáleností 6mm – vhodné pro dlouhé vzdálenosti s důležitostí detailů (vstupy, chodby)
Varifokální - úhel záběru mechanicky nastavíte v předem daném rozsahu.
Optimálním, ale dražším řešením je použití kamer s varifokálním objektivem, kde není úhel záběru pevně definován. Sami si ho nastavíte pomocí mechanických ovladačů umístěných na kameře tak, aby zabíral přesně ten prostor, který je třeba monitorovat. Jejich cena je sice o něco vyšší než u fixních kamer, ale tento rozdíl je komfortem při instalaci většinou vyvážen.
V následující tabulce naleznete rychlý orientační přehled o kombinacích rozlišení a ohniskové vzdálenosti
„Rozlišením obličeje“ se rozumí vzdálenost, ve které má obličej dospělé osoby dívající se do kamery velikost přibližně 20x30 obrazových bodů. Tato hodnota se v zabezpečovací technice považuje za dostačující pro pozdější identifikaci osoby. Parametr sledovaná „Šířka záběru“ pak říká, jak široké je obrazové pole v případě, že největší vzdálenost od kamery je právě rozlišovací vzdálenost. Zjednodušeně řečeno, pokud se použije IP kamera s objektivem 2.8mm a rozlišením 720P, identifikuji osobu pohybující se ve vzdálenosti 5,5 metru od kamery. Druhý parametr pak říká, že pokud bude kamera umístěna ve vzdálenosti 4,2 metrů od rovného plotu a situována kolmo na něj, zabere přibližně 7 metrů z délky tohoto plotu. Na okraji záběru pak bude vzdálenost od plotu právě zmíněných 5,5 metru. Případný narušitel při překonávání plotu bude tedy identifikovatelný v celém záběru kamery.
Noční přisvícení - Přisvícení kamera provádí v infračerveném pásmu světla, které není lidským okem zachytitelné. U každé kamery naleznete vzdálenost, na které její noční přisvícení osvětluje snímaný záběr. Je však třeba brát v úvahu, že se jedná o hodnotu měřenou v čistém ovzduší. Díky prachovým částicím a smogu zejména ve větších městech dosah přisvícení znatelně klesá a to až na polovinu uváděné vzdálenosti.
Mechanické řešení krytu kamery / venkovní a dome - Podle krytu se kamery dělí na kamery odolné přímému dešti (venkovní) a kamery dome, někdy nesprávně označované jako vnitřní. Dome kamery mají elektronické řešení shodné s kamerami venkovními, není však zajištěna jejich vodotěsnost. Bez problémů je však možné je instalovat do míst v exteriéru, která jsou před přímým deštěm chráněna například přesahem střechy.
Pokud jste si přečetli předchozí odstavec a upravili dle nových vědomostí svůj nákres o konkrétní rozmístění kamer, v tuto chvíli již víte, kolik IP kamer bude Váš systém obsahovat. To je základním předpokladem pro správný výběr rekordéru. Rekordér musí nabízet stejný nebo větší počet kanálů pro záznam, jako je počet vašich kamer. Rozlišení kamer není třeba brát v potaz, protože rekordéry v naší nabídce nabízí vždy shodný počet kanálů pro kamery v rozlišení 720P jako pro vyšší rozlišení 1080P.
Rekordéry jsou dodávány bez pevného disku, který je využíván pro ukládání zaznamenaného obrazu. Spolupracují s pevnými disky SATAII-III, které se využívají i v běžných stolních počítačích. Vzhledem k malým rozměrům a zpravidla pouze pasivnímu chlazení rekordérů je však vhodné využít pevných disků určených přímo pro použití v zabezpečovacích systémech. Naše firma již řadu let využívá typ Seagatte Pipeline. Jestliže se rozhodnete pro použití běžného pevného disku pro PC, volte typ s nižším počtem otáček. Tyto disky se méně zahřívají, a proto jsou při použití v rekordérech spolehlivější. Moderní typy SSD disků bez mechanických dílů lze také použít. Jejich cena je však při potřebné kapacitě v současnosti stále ještě velmi vysoká a jejich hlavní přínos – vysoká rychlost zápisu a čtení dat – v NVR rekordéru nevyužijete. Pro volbu kapacity pevného disku je třeba se rozhodnout, jak dlouhou dobu záznamu požadujete.
Většina rekordérů umožňuje provádět záznam pouze při detekci pohybu, nebo pořizovat trvalý záznam. Pro záznam 1 hodiny z kamery v rozlišení 720P a při plné rychlosti 25 snímků za sekundu je třeba počítat s kapacitou přibližně 1600 MB. Pro záznam FullHD 1080P pak cca 3100 MB. Nejčastějším požadavkem je záznam na 7 dní, kdy pro 4 kamerový systém 720P postačuje pevný disk 1TB, na 8 kamerový systém 2TB a na 16 kamerový systém 4 TB. U systému 1080P jsou hodnoty dvojnásobné. V případě potřeby delšího záznamu je vždy nejlepší variantou snížení snímkové frekvence ze standardní hodnoty 25 snímků za sekundu například na 6. Doba celkového záznamu se tak zhruba 4 násobně prodlouží. Záznam sice nebude zcela plynulý, ale detaily záběru zůstanou zachovány na maximální úrovni. Základní kombinace pro počet kamer a délku záznamu zobrazuje následující tabulka.
Pro volbu kapacity pevného disku je třeba se rozhodnout, jak dlouhou dobu záznamu požadujete. Většina rekordérů umožňuje provádět záznam pouze při detekci pohybu, nebo pořizovat trvalý záznam. Pro záznam 1 hodiny z kamery v rozlišení 720P a při plné rychlosti 25 snímků za sekundu je třeba počítat s kapacitou přibližně 1600 MB. Pro záznam FullHD 1080P pak cca 3100 MB. Nejčastějším požadavkem je záznam na 7 dní, kdy pro 4 kamerový systém 720P postačuje pevný disk 1TB, na 8 kamerový systém 2TB a na 16 kamerový systém 4 TB. U systému 1080P jsou hodnoty dvojnásobné. V případě potřeby delšího záznamu je vždy nejlepší variantou snížení snímkové frekvence ze standardní hodnoty 25 snímků za sekundu například na 6. Doba celkového záznamu se tak zhruba 4 násobně prodlouží. Záznam sice nebude zcela plynulý, ale detaily záběru zůstanou zachovány na maximální úrovni. Základní kombinace pro počet kamer a délku záznamu zobrazuje následující tabulka.
Kromě kamer a nahrávacího zařízení je pro instalaci kamerového systému třeba ještě několika doplňků. Rekordéry jsou dodávány včetně napájecích zdrojů, ale kamery ne.
Napájení kamer - Napájení se zpravidla řeší centrálně pomocí jednoho nebo několika silnějších napájecích zdrojů. Téměř veškeré IP kamery, které naleznete v naší nabídce, jsou napájeny pomocí napájecího napětí 12V. Jedinou výjimku tvoří kamery PoE, které jsou napájeny po datovém kabelu pomocí speciálního switche. Na obrázku je znázorněn rozbočovač napájení pro 4 kamery.
PoE - I kamery, které nejsou na napájení po datovém kabelu (PoE) z výroby připraveny však lze tímto způsobem napájet. Centrální napájecí zdroj je umístěn u switche. Na datový kabel, vedoucí ke kameře, se připojí speciální dvoudílná redukce, kterou naleznete v našem sortimentu v sadě pod označením PoE-2P. Jeden díl (injektor „přimíchává“ do datového kabelu i napájení, druhý díl (splitter) se připojí před kameru a zajištuje opětovné oddělení dat a napájecího napětí. Na obrázku vidíte PoE injektor panel a 16 portový switch.
Kabeláž - Kabeláž je u IP kamerových systémů shodná s typem kabelu používaném v počítačových sítích. Jedná se o kabel označovaný Cat.5, Cat.5E nebo Cat.6, tedy o běžně dostupný kroucený 4-pár, zakončený konektory RJ-45. Nenechte se spoustou neznámých pojmů a označení zmást, jedná se o stejný kabel, kterým je Váš počítač připojen do datové zásuvky. Pro instalaci konektorů RJ-45 je třeba mít speciální kleště, které naleznete v naší nabídce pod názvem K-RJ45E.
Infračervené reflektory - Volitelným doplňkem, který se využívá u profesionálních instalací, mohou být externí infračervené reflektory, které v noci přisvětlují snímanou scénu. Důvodem k jejich použití může být nedostatečný výkon integrovaného přisvícení vámi zvolené bezpečností kamery, ale častěji se toto řešení používá kvůli létajícímu hmyzu. Pro ten je infračervené světlo viditelné, a při využití integrovaného přisvícení kamery dochází často k snížení kvality záznamu díky roji komárů či můr, pohybujících se v blízkosti objektivu. V takovém případě je vhodné integrované přisvětlení kamery vypnout, a instalovat samostatný infračervený reflektor dále od samotné kamery.
Instalace a konfigurace kamerového systému
Instalace kamerového systému svépomocí
Při instalaci svépomocí zákazník obdrží kompletní kamerový systém dle svého výběru ve výchozím nastavení a kompletní instalaci a konfiguraci provádí sám. Nejprve je vhodné celý systém zprovoznit „na stole“.U analogových systémů nyní můžete postupně zapojit jednotlivé kamery a ověřit jejich funkčnost. Zkontrolujte kvalitu obrazu u jednotlivých kamer, ještě před vlastní instalací. Je lepší případné problémy odhalit již v této fázi, než po finální instalaci na špatně dostupném místě.
Pokud chcete k rekordéru v budoucnu přistupovat i z počítače nebo mobilního telefonu, bude ještě třeba připojit rekordér do Vaší počítačové sítě a nakonfigurovat parametry pro spojení (viz. Konfigurace IP systémů v dalším odstavci)
U IP systémů je postup o něco složitější, a jak bylo řečeno, vyžaduje základní znalosti o problematice počítačových sítí. Pokud tyto znalosti neovládáte, a nemáte ve svém okolí někoho, kdo vám může s nastavením pomoci, důrazně doporučujeme zvážit možnost vzdálené konfigurace systému. Její popis naleznete v odstavci „Vzdálená konfigurace systému“.Nejprve je třeba nastavit základní síťové parametry rekordéru – tedy IP adresu, která rekordér identifikuje v síti, masku sítě, určující velikost (počet IP adres) sítě, výchozí bránu, což je adresa vnitřní strany Vašeho domácího routeru a DNS server, který bývá nejčastěji shodný s adresou brány. Stejně (ale s jinou IP adresou) je třeba postupně nastavit i všechny IP kamery v systému. Pokud máte všechny kamery připojeny do sítě, ve které se nachází i rekordér, je dále třeba nadefinovat IP adresy všech kamer na jednotlivé digitální kanály rekordéru.
Další postup instalace je shodný pro analogové i IP systémy.
K místům instalace je třeba dovést příslušné kabely a kamery připevnit na zeď či strop. S většinou kamer jsou dodávány hmoždinky a šrouby, vždy však ověřte, že jsou použitelné pro Vámi zvolený podklad a že kamera je pevně uchycena. Přesný záběr se nejlépe provádí ve dvojici, kdy jeden zaměřuje kameru a druhý snímaný obraz kontroluje na monitoru DVR rekordéru. U varifokálních kamer je nyní třeba nastavit i požadovaný úhel záběru a zaostření kamery pomocí dvojice manuálních ovladačů na krytu kamery. Po dokončení zaměření kamery pečlivě zaizolujte veškeré konektory nejlépe jejich instalací do vodotěsné montážní krabice. Systém sice pracuje na nízkém napětí a nehrozí nebezpečí zranění, ale při vniknutí vody do konektorů dojde ke zkratu, někdy i k poškození kamery či napájecího zdroje.
Po dokončení montáže všech kamer a pečlivé kontrole všech funkcí je systém připravený k provozu. Doporučujeme prostudovat všechny funkce rekordéru a při nejasnosti kontaktovat naši technickou podporu. Rádi Vám poradíme.Nejprve je třeba do DVR-NVR rekordéru instalovat pevný disk. Pokud jste si od nás objednávali rekordér i pevný disk v rámci jedné objednávky, pak je již nainstalován. Dále je vhodné rekordér připojit k televizoru. Většina rekordérů je již vybavena moderním rozhraním HDMI.
Profesionální instalace kamerového systému
V dnešní uspěchané době již velká část našich zákazníků požaduje kompletní instalaci „na klíč“. I tento typ služby jsme vám schopni nabídnout. Existuje ve dvou variantách. První a nejpoužívanější variantou je návštěva našeho technika u vás ještě před instalací / nákupem kamerového systému. Technik se zákazníkem probere jeho požadavky a navrhne vhodné rozmístění a tipy kamer, vedení kabelů a umístění nahrávacího zařízení. Za tuto službu je na místě vybírán poplatek dle aktuálního ceníku, který se však v případě realizace zakázky odečítá z celkové ceny. Na návštěvu technika je třeba vyčlenit dle složitosti plánovaného systému přibližně 1-3 hodiny vašeho času. Po schválení instalace zákazníkem dojde již k vlastní instalaci a nastavení rekordéru dle požadavků zákazníka. Cena instalace se odvíjí od spotřebovaného materiálu a náročnosti, zpravidla se pohybuje v rozmezí cca 1000-2000Kč za každou kameru.
Druhá varianta se dá využít v případě, že zákazník přesně ví, který kamerový systém chce nainstalovat. Cena této instalace je pevně daná pro celé území České Republiky. Vzhledem k tomu, že u tohoto typu instalace nedochází k prohlídce na místě před objednávkou, může se výjimečně stát, že bude cena instalace navýšena. Jedná se často o montáže v historických budovách s mimořádně silnými stěnami či u montáží s velkou délkou kabeláže. O této skutečnosti bude zákazník informován ještě před započetí práce a má samozřejmě právo její provedení odmítnout. V případě zájmu o tento typ instalace stačí položku „Instalace kamerového systému“ přidat do košíku k Vaší internetové objednávce. Náš technik vás obratem kontaktuje a dohodne s vámi termín instalace.
Vzdálená konfigurace kamerového systému
Vzdálená konfigurace systému je služba, určená pro zákazníky, kteří mají možnost si sami zajistit mechanickou instalaci, tedy natažení kabeláže, připojení kamer a jejich umístění na objektu, ale samotná konfigurace systému je nad jejich síly. Při zakoupení systému se vzdálenou konfigurací vás nejprve kontaktuje náš technik a seznámí vás s jednoduchým postupem, který mu umožní připojit se do vašeho počítače pomocí jednorázového hesla a zjištění konfigurace počítačové sítě. Do vašeho počítače bude zapotřebí nainstalovat jednoduchý program, který toto spojení umožní. Po zjištění parametrů vaší sítě náš technik provede konfiguraci kamerového systému dle vašich potřeb na naší pobočce a připravenou sestavu Vám odešle. Kamerová sestava je pak připravena k provozu ihned po zapojení. Po dokončení mechanické části instalace opět kontaktujete našeho technika, který přes vzdálený přístup provede kontrolu nastavení a funkčnosti systému. V případě vašeho zájmu může zajistit i konfiguraci vašeho domácího routeru pro přístup ke kamerám z internetu. Pro konfiguraci routeru bude technik od vás požadovat jméno a heslo, umožňující přístup k vašemu routeru a změny jeho nastavení.
Objednat instalaci kamerového systému "na klíč" s poradenstvím >>